PROGRAM FOUNDERS FESTIVAL 20.6.

PROGRAM FOUNDERS FESTIVAL 20.6.

Důležité: pokud chceš jít na obě části programu (Program dne i Party), je potřeba pořídit registraci na obě části programu. Party je v tuto chvíli kapacitně naplněna. 🙂

Chci přejít na

👉

PROGRAM DNE (9:30 - 18:00)

VENUE (9.30-18.00): Impact Hub, Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5-Smíchov

Po zakoupení vstupenky dostaneš mailem výzvu k registraci na jednotlivé workshopy.

  • Early-bird tickets (vyprodáno) - přihlašování od 1.6. (výzva přijde 1.6.)
  • Regular tickets - přihlašování od 5.6. (výzva přijde od 5.6. každému, kdo zakoupí vstupenku skrze Shopify)
Section #1
Section #2
⏰ start
⏰ end
🗣️ 🗣️ 🗣️ 
🔥
ℹ️
🗣️ 🗣️ 🗣️ 
🔥
ℹ️
9:30
10:00
welcome
welcome
10:00
11:15
Josef Šachta, Sharry
Story expanze Sharry do světa.
Expanze do USA, ale i do Peru. Budování zahraničních partnerství a získávání klientů jako je třeba největší vlastník kancelářských ploch na Manhattanu. Více o Sharry: TADY nebo TADY.
Jaroslav Baier & Josef Bouchal, Havel & Partners
První velká investice do vašeho startupu a jak na to správně právně.
Jste zakladatel a připravujete se na svou první významnější investici? Už jste se setkali s pojmy jako konvertibilní půjčka, CLA, valuační floor a další, které vám dosud nebyly známé? Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený, je tento seminář zaměřený právě na téma „První významná investice formou konvertibilní půjčky“. Jeho cílem je představit vám právní a investiční aspekty konvertibilních půjček, které jsou poměrně rozšířené a mají svá specifika. Budete mít možnost procvičit vyjednávání podmínek konvertibilní půjčky a zjistit, jak argumentovat a dosáhnout svých cílů.
11:15
11:30
☕ break
☕ break
11:30
12:45
Mental health & wellbeing pro zakladatele (hybrid)
Podle US Forbes až 72 % zakladatelů zasahují problémy s mentálním zdravím. - Jak si udržet klid, nadhled a sílu v době nejistot, rychlého/pomalého růstu nebo strachu o financování? - Jak se sebemotivovat, ale nespadnout u toho na dno svých sil? - Součástí konkrétních tipů z praxe bude také cvičení na uvolnění stresu.
Tomáš Gajdošík, Hustákomunikejšn
Osobní brand, firemní PR, AI tooly. Trendy 2023
- Jak začít budovat první mediální zmínky pomocí vlastních interních zdrojů a dát o sobě vědět. - Proč je důležité si začít budovat osobní i firemní brand a jaké nástroje k tomu využít. - Řekneme si jak pracovat s médii, co posílat novinářům, proč používat LinkedIn a na co se hodí AI tooly.
12:45
13:45
break
break
13:45
15:00
Jan Přerovský, Yieldigo
Jak na B2B Sales, SaaS development, Sales růst.
Na workshopu zjistíte odpovědi na otázky: - Jak a kdy nahirovat ty správné klíčové členy sales týmu? - Jak nastavit sales targety, reporting a motivační kompenzace? - Jak motivovat sales a business development tým? - Co je klíčem k úspěšnému B2B sales? - Produkt nebo servis? A mnoho dalších!
ESOP - motivační programy pro klíčové zaměstnance a jak je efektivně nastavit
Zaměstnanecký opční program neboli ESOP je téma, které řeší většina startupů a technologických společností. Zaměstnanecký opční program představuje skvělý nástroj ke zvýšení produktivity klíčových zaměstnanců a celkového výkonu společnosti, zvláště pokud startup dosud nemá dostatečné zdroje k tomu, aby přilákal kvalifikované zaměstnance. V České republice se používá několik metod úpravy zaměstnaneckých opčních programů, každý s vlastními výhodami i negativy. Všechny Vám budou představeny na workshopu organizovaném speciálně pro komunitu Czech Founders ve spolupráci s advokátní kanceláří Mavericks. Co se na workshopu dozvíte? - Proč jsou zaměstnanecké opční programy pro startupy výhodné? - Co je to skutečný a virtuální (fantomový) opční program a jaké jsou mezi nimi rozdíly? - Co by nemělo chybět v podmínkách žádného zaměstnaneckého opčního programu? - Jak funguje zdanění zaměstnaneckých opčních programů? - Jak se na zaměstnanecké opční programy dívá česká a zahraniční legislativa a jak si stojí iniciativy volající po zlepšení podmínek?
15:00
15:15
☕ break
☕ break
15:15
16:30
Ask me anything: how to (re)establish a strong product function in your startup or scale-up.
Paolo Lacche You can as Paolo any questions about your product management challenges. For some example questions, visit: paolo.pm Do you want to make sure your question gets answered? Write them up here and upvote the most interesting ones! https://app.sli.do/event/jM3RtpnunQYQ6YvZoRRPjB Paolo brings a ton of expertise in product management from his tenure at top companies like HP, Microsoft, and Kiwi, where he led global B2B and consumer products used by millions. Today he serves as an interim product executive at and coach for international startups and scaleups like CodeFresh, Slido, and BrandEmbassy, working with founders to build great product teams and helping them drive impact. During the interactive Q&A workshop, you can ask Paolo any questions regarding product and product management in your company. So come in ready to make the most of Paolo’s time! Paolo (www.paolo.pm) brings a ton of expertise in product management from his tenure at top companies like HP, Microsoft, and Kiwi, where he led global B2B and consumer products used by millions. Today he serves as an interim product executive at and coach for international startups and scaleups like CodeFresh, Slido, and BrandEmbassy, working with founders to build great product teams and helping them drive impact. So come in ready to make the most of Paolo’s time!
Zuzana Ondrejová, J&T Ventures
Finanční plán prakticky, aneb jak připravit kvalitní plán pro investora.
Finanční plán je pro investora jedním z klíčových podkladů, na základě kterého se rozhodne investici startupu poskytnout nebo nikoliv. Také je to extrémně důležitý dokument pro pochopení strategie firmy. Existuje postup, který může Founder použít aby jeho plán byl kvalitní a zaujal? Přesně o tom bude dnešní workshop, kterého výstupem bude osvojení si metodologie jak prakticky plán načrtnout, ale i to jak s ním dál pracovat, a co znamená, že finanční plán je provázaný se strategií firmy. Co se na workshopu dozvím? - Co jsou hlavní úskalí v odhadování části finančního plánu vztahující se k výnosům a na co nezapomenout? - Jaké finanční metriky se v byznyse nejčastěji používají a k čemu slouží? - Co musí obsahovat finanční plán, který budu prezentovat Investorům? Příprava na workshop (nepovinná): Pokud už máte finanční plán a chtěli by se praktický příklad vztahoval právě na ten váš, nebo byste chtěli zkonzultovat nějaké otázky, zašlete jej do 17.6. Zuzaně na ondrejova@jtventures.cz
16:30
16:45
☕ break
☕ break
16:45
18:00
no session
-
-
Angel investments.
“Investuji do lídrů s dobrou karmou a stejnými hodnotami jako mám já, a pomáhám jim růst,” popisuje svou vizi. Ve svém investorském portfoliu má projekty jako online psychoterapii Hedepy, farmářské tržiště online Scuk, e-shop Econea nebo menstruační kalhotky Snuggs. Všem jeho 18 projektům se daří, řada z nich roste dokonce raketově. (více zde)
18:00
19:00
conclusion ⇒ Founders Festival PARTY
conclusion ⇒ Founders Festival PARTY

Founders Festival Party (od 19:00) - KAPACITA NAPLNĚNA

VENUE: střecha J&T Bank, Sokolovská 700/113a, 186 00 Praha 8

Těšit se můžete na panelovou diskusi se Simonou Kijonkovou (Packeta Group), Jardou Beckem (Founder Beat Games > Meta) a Petrem Jánošíkem (Founder Smartlook > Cisco), pod taktovkou moderátora Vítka Horkého.

image